Asset Publisher Asset Publisher

Oddali krew

W poniedziałek 16 grudnia 2019 roku w Hotelu Gwarek w Staszowie odbyła się kolejna akcja wyjazdowa Kieleckiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, której gospodarzem była Grupa Azoty „Siarkopol” Grzybów. Do akcji postanowiło się włączyć także Nadleśnictwo Staszów.

W czasie przedświątecznych przygotowań każdy chętny mógł przyjść i oddać to co najcenniejsze – swoją krew. Jedną z niewielu rzeczy, której nie da się wyprodukować i zastąpić syntetycznymi substytutami. Za taki Dar Serca należy się wszystkim Krwiodawcom szacunek i ogromne podziękowania. Nadleśnictwo Staszów bardzo chciało w jakiś wyjątkowy, leśny sposób uhonorować dodatkowo te osoby. Biorą pod uwagę zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wybór mógł być tylko jeden. Każdy kto zaangażował się w tą akcję dostawał od staszowskich leśników małe drzewko świąteczne w doniczce wraz z gratulacjami i najlepszymi życzeniami.

Odzew ludzi dobrej woli był duży. Zebrano łącznie 13,5 litra krwi. Część z tej krwi pochodziła od pracowników Nadleśnictwa Staszów, którzy również postanowili oddać cząstkę siebie dla innych.

Dla Nadleśnictwa Staszów bycie nawet małą częścią takiej akcji było wielkim zaszczytem. Mamy nadzieję, że podarowane przez nas drzewka będą ciekawą ozdobą przypominającą w ten świąteczny czas, że zrobiło się coś dobrego.

Liczymy, że w przyszłości również uda nam się przeprowadzić podobną akcję. Zawsze chętnie weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu, które jak widać dzięki ofiarnym osobom może przerodzić się w prawdziwy festiwal dobra. Bo dane dobro zawsze do nas wraca.