Asset Publisher Asset Publisher

"Super Surowiec"

W ostatni piątek 18.10.2019r. w naszym Nadleśnictwie mieliśmy szczególnych gości. Pani Ilona i Pan Paweł przyjechali do nas (i to aż z Lubska – woj. Lubuskie), żeby poprowadzić warsztaty dla nauczycieli z zakresu wykorzystania przy edukacji przyrodniczo-leśnej gry dydaktycznej „Super Surowiec”.

Przemili i fachowi Leśnicy z Nadleśnictwa Lubsko przedstawili nam historię oraz walory swojego Nadleśnictwa, po czym świetnie poprowadzili warsztaty z nauczycielami z lokalnych szkół.
Grę Super Surowiec będzie można wykorzystać w edukacji społeczeństwa, w szczególności dla dzieci i młodzieży. Dzięki połączeniu zabawy, wiedzy teoretycznej z zakresu przyrody oraz możliwości dotknięcia eksponatów będących jej częścią, stanowić będzie na pewno urozmaicenie dla typowych lekcji szkolnych. Potwierdzili to również zebrani nauczyciele, którzy ochoczo zgłosili się po egzemplarz gry dla swoich szkół.
Po zakończonych zajęciach, w ramach rewanżu, zaprosiliśmy gości z Nadleśnictwa Lubsko do naszego Złotego Lasu przy Pokamedulskim Klasztorze w Rytwianach, żeby mogli zobaczyć to piękne o tej porze roku miejsce.

Serdecznie dziękujemy kolegom leśnikom. Była to dla nas bardzo wartościowa lekcja oraz nieoceniona wymiana doświadczeń.